Koniec promocji cenowej za:

Opcje przeglądania

Nie znaleziono produktów spełniających podane kryteria.

Żelazo jest bardzo ważnym składnikiem budulcowym w naszym organizmie. Jego niedobór może być powodem wielu chorób i przypadłości takich jak anemia lub prowadzić do ciągłego uczucia zmęczenia, rozdrażnienia czy kołatania serca. Pamiętajmy o tym, aby branie żelaza poprzedzać badaniami krwi, które pomogą stwierdzić, jakie żelaza i w jakich ilościach należy brać.

Jakie żelazo wybrać?

W naszym sklepie internetowym PunktMedyczny24.pl możesz wybrać pomiędzy wieloma wariantami preparatów żelaza. Do wyboru mamy żelazo w kapsułkach czy w saszetkach. W zależności od naszych preferencji możemy dopasować preparat do swoich potrzeb. Pamiętajmy jedynie o tym, aby starać się spożywać żelazo w towarzystwie witaminy C.

Zapotrzebowanie na żelazo dla osoby dorosłej

Zgodnie z zaleceniami, spożycie żelaza przez dorosłą osobę w skali doby powinno wynosić około 14 mg. Jest to minimum dla zdrowego dorosłego człowieka, aby równoważyć straty naszego organizmu i gwarantować odpowiednie uzupełnienie pierwiastka. W przypadku stwierdzenia u nas niedobór lub anemię, w zależności od zaleceń lekarza, ilość przyjmowanego żelaza powinna być większa. Kto powinien spożywać więcej żelaza?

  • Kobiety w ciąży – od 26 do 30 mg/dobę,
  • Kobiety karmiące piersią – 20 mg/dobę,
  • Dziewczynki w okresie dojrzewania,
  • Osoby uprawiające sport,
  • Osoby narażone na utratę krwi, po zabiegach, operacjach itd.

Kto powinien przyjmować żelazo?

Żelazo powinno być przyjmowane przez wszystkie osoby, które mają w tym celu lekarskie wskazania! Warto mieć na uwadze, że zarówno niedobór, jak i nadmiar tego pierwiastka może być szkodliwy dla naszego zdrowia. Dlatego właśnie powinniśmy w pierwszej kolejności wykonywać regularne badania krwi, aby określić ilość nie tylko żelaza, ale także innych pierwiastków.

Do przyjmowania żelaza klasyfikują się oczywiście wszystkie osoby, które cierpią na jego niedobór. Dotyczy to osób po zabiegach, kobiet cierpiących na obfite miesiączki, osób, które uprawiają dużo sportu itd.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy od home.pl