Koniec promocji cenowej za:

Opcje przeglądania

Nie znaleziono produktów spełniających podane kryteria.

Żelazo jest jednym z pierwiastków, z którego niedoborem borykamy się najczęściej. Aż 20% populacji cierpi na niedobory żelaza, które mogą objawiać się nie tylko anemią, ale nawet niedokrwistością. Wobec tego warto regularnie dokonywać morfologii krwi, aby mieć kontrole nad poziomem żelaza w naszym organizmie. W razie niedoborów powinniśmy skontaktować się z lekarzem, który zadecyduje o ewentualnej suplementacji i pomoże wybrać odpowiedni preparat.

Jakie żelazo dla dorosłych wybrać?

Na rynku mamy dostęp do wielu propozycji preparatów żelaza. Najpopularniejsze z nich to żelazo w formie kapsułek, które możemy w wygodny sposób spożyć. Bardzo ważne jest to, aby przyjmować żelazo na czczo, a kapsułki popijać tylko wodą lub sokiem z zawartością witaminy C.

Zapotrzebowanie na żelazo dla osoby dorosłej

Zastanawiasz się, jakie jest dobowe zapotrzebowanie na żelazo dla dorosłej osoby? Zgodnie z zaleceniami, zdrowa dorosła osoba powinna spożywać około 14 mg żelaza na dobę. Jest to minimum dla dorosłego człowieka, które równoważy straty naszego organizmu. W przypadku, kiedy stwierdzono u nas niedobory bądź anemię, ilość przyjmowanego żelaza powinna być odpowiednio większa. Kto powinien spożywać więcej żelaza?

  • Kobiety w ciąży – od 26 do 30 mg/dobę,
  • Kobiety karmiące piersią – 20 mg/dobę,
  • Dziewczynki w okresie dojrzewania,
  • Osoby uprawiające sport,
  • Osoby narażone na utratę krwi, po zabiegach, operacjach itd.

Jak szybko podnosimy poziom żelaza we krwi?

W zależności od niedoborów, na poprawę wyników u osoby stosującej suplementację musimy trochę poczekać. Lekka poprawa następuje już po około 7 dniach prawidłowej suplementacji. Jeżeli mamy do czynienia z osobami o niedoborach czerwonych krwinek lub anemii, na poprawę musimy czekać aż do 90 dni. Jest to czas potrzebny na uzupełnienie niedoborów oraz wyprodukowanie wystarczającej ilości czerwonych krwinek.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy od home.pl