Koniec promocji cenowej za:

Opcje przeglądania

Nie znaleziono produktów spełniających podane kryteria.

Chcesz rzucić palenie, ale nie wiesz, od czego zacząć? Pozbycie się nałogu tytoniowego jest często dużym wyzwaniem, któremu ciężko podołać w pojedynkę. Z tego względu powstało wiele preparatów, które pomagają w walce z nałogiem i pozbyciem się go. Uzależnienie od nikotyny bardzo szkodliwie wpływa na organizm, a skutki palenia są bardzo poważne, prowadząc do nowotworowych chorób, a nawet do śmierci. W związku z tym, podjęcie decyzji o rzuceniu palenia jest niezwykle odpowiedzialne, a środki przeznaczone do walki z nałogiem są często skutecznym dopełnieniem i pomocą w pozbyciu się tytoniowego nałogu.    

Środki na rzucenie palenia – zawartość

Preparaty, które pomagają w walce z uzależnieniem nikotynowym, oparte są na bazie substancji, którą tę nikotynę imitują lub zawierają jej bezpieczną dawkę. W zawartości często znaleźć można cytyzynę, kationit czy kompleks żywicy nikotynowej. Każda z tych substancji sprawia, że organizm ma wrażenie dostarczenia dawki nikotyny do naszego organizmu. Najczęściej wybieranymi preparatami są gumy do żucia czy pastylki do ssania. Środki na rzucenie palenia łagodzą objawy odstawienia jak głód nikotynowy. Preparaty na rzucenie palenia nie zawierają substancji smolistych oraz dwutlenku węgla, a leczenie za pomocą takich środków zwany jest nikotynową terapią zastępczą (NTZ).

Środki na rzucenie palenia – nikotynowa terapia zastępcza

NTZ, inaczej nikotynowa terapia zastępcza polega na zniwelowaniu głodu nikotynowego poprzez podawanie nieszkodliwej dawki nikotyny. Warto zwrócić uwagę na fakt, że nikotyna sama w sobie nie jest groźną substancją w porównaniu do reszty substancji, które wdychane są przez dym papierosowy. Zdecydowanie się na zamiennik zawartości papierosa pozwala

Środki na rzucenie palenia – rodzaje

Istnieje wiele preparatów, które pomagają zerwać z nałogiem palenia papierosów i w zależności od upodobań, dostępne są w różnych formach. Wśród środków na rzucenie palenia można znaleźć tabletki do ssania, gumy do żucia, listki, plastry czy spraye. Większość z tych środków posiada nikotynę w określonym stężeniu, która dostaje się do organizmu w inny sposób. Przy tabletkach do ssania lub przy użyciu plastrów, nikotyna przedostaje się przez ślinę do krwi.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy od home.pl