Koniec promocji cenowej za:

Wbrew pozorom rękawiczki ochronne znajdują zastosowanie nie tylko w szpitalach lub laboratoriach. Ze względu na to, że stanowią jeden z podstawowych środków ochrony osobistej, powszechnie korzysta się z nich w wielu innych sytuacjach.

Dostępne w ofercie naszego sklepu rękawiczki sprawdzą się w wielu różnych miejscach. Potrzebujesz ich do przygotowywania posiłków, pracujesz w laboratorium i chcesz ochronić dłonie przed odczynnikami chemicznymi, a może chcesz zminimalizować ryzyko zakażenia wirusami i bakteriami? W ofercie naszego sklepu znajdziesz różnorodne rękawice ochronne. Dzięki temu bez problemu dostosujesz odpowiedni model do swoich potrzeb!

Jak wybrać jednorazowe rękawiczki ochronne?

Od czasu, gdy stosowanie rękawiczek ochronnych stało się codziennością, radykalnie spadła umieralność pacjentów z powodu zakażenia różnorodnymi drobnoustrojami chorobotwórczymi. Rękawice lateksowe oraz nitrylowe zostały stałym elementem wyposażenia apteczek, gabinetów lekarskich, dentystycznych, kosmetycznych czy weterynaryjnych. Rękawice ochronne są również powszechnie używane w lokalach gastronomicznych.

Rękawice ochronne jednorazowe – podstawowe rodzaje:

  • foliowe rękawiczki jednorazowe – używane są głównie w lokalach gastronomicznych. Rozmiar tego modelu jest zazwyczaj uniwersalny oraz pasuje zarówno na prawą, jak i lewą rękę. Doskonale sprawdzą się między innymi w restauracjach czy podczas pakowania żywności.
  • jednorazowe rękawiczki nitrylowe – przeznaczone dla osób, które są uczulone na rękawice lateksowe. Niestety są mniej wytrzymałe od rękawiczek lateksowych, ale nie powodują reakcji alergicznych.
  • jednorazowe rękawiczki lateksowe – to najpopularniejszy rodzaj rękawic. Ze względu na dużą wytrzymałość kauczuku, z którego są produkowane, przez wiele lat były jedynym produktem wśród rękawic ochronnych.
  • jednorazowe rękawiczki winylowe – są znacznie mniej elastycznie niż rękawiczki wykonane z nitrylu lub lateksu. Z tego względu należy dokładnie dobrać ich rozmiar do wielkości swojej ręki.

Jakie rękawiczki ochronne wybrać?

Jeżeli zastanawiasz się nad kupnem rękawic ochronnych, warto nabyć je w zaufanym sklepie medycznym, takim jak Punkt Medyczny 24. Bardzo ważne jest odpowiednie dobranie materiału, z którego wykonany jest produkt. Niewłaściwy lub uczulający materiał może sprawić dyskomfort i w rezultacie nie będzie mógł stanowić dobrej, długotrwałej ochrony. Bardzo ważny jest również rozmiar rękawic. Zbyt duży lub mały rozmiar może znacznie obniżyć poziom ochrony.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy od home.pl