Koniec promocji cenowej za:

Opcje przeglądania

Rękawiczki nitrylowe wykonane są z syntetycznego kauczuku nitrylowego. Są popularną alternatywą dla powszechnie używanych rękawic lateksowych. Rękawiczki nitrylowe wykazują obojętne działanie na skórę, dlatego też nie musisz się martwić o jej kondycję przy ich użytkowaniu. Wyklucza to równocześnie ryzyko powstawania alergii. Powinny po nie sięgać szczególnie osoby uczulone na takie związki chemiczne jak: tiazole, tiomoczniki lub tiuramy. Substancje te powszechnie występują w rękawiczkach lateksowych.

Rękawiczki nitrylowe cechują się również dużą odpornością na uszkodzenia mechaniczne. Dzięki temu stanowią dodatkową ochronę przed przenikaniem bakterii, wirusów, grzybów, a także przed szkodliwymi czy zanieczyszczonymi materiałami. Charakteryzuje je również komfortowe użytkowanie, dopasowywanie się do dłoni. Posiadają również uniwersalny kształt, który będzie pasował zarówno na lewą, jak i prawą rękę. Dostępne są także w kilku rozmiarach. Nosząc rękawiczki nitrylowe, możesz cieszyć się zarówno pewną ochroną, jak i wygodą użytkowania.

Rękawiczki nitrylowe – czy warto je stosować?

Rękawiczki nitrylowe są nie tylko świetnym wyborem, ponieważ wykluczają alergię oraz dbają o kondycję Twoich dłoni. Przede wszystkim chroni Twoje dłonie. Dzięki temu nie osadzają się na nich bakterie, grzyby czy wirusy. Jest to bardzo ważne, ponieważ drobnoustroje często gromadzą się w różnych „zakamarkach” rąk. Dzięki noszeniu rękawiczek nitrylowych nie musisz martwić się, że na Twoich dłoniach pozostaną „zarazki” mimo umycia rąk.

Rękawiczki nitrylowe szczególnie polecane są osobom pracującym w służbie zdrowia, diagnostyce, laboratoriach, stomatologii, ratownictwie medycznym czy opiece pielęgniarskiej.

Rękawiczki nitrylowe – jak je prawidłowo zakładać i ściągać?

Rękawiczki nitrylowe ochronią Twoje dłonie tylko wtedy, jeżeli będziesz je prawidłowo ściągać. Zapoznaj się z poniższymi zasadami i wprowadź je do codziennego użytkowania:

  1. Złap palcami jednej ręki rękawice nałożoną na drugiej ręce na wysokości Twojego nadgarstka.
  2. Ściągnij ją, wywracając rękawicę wewnętrzną stroną na wierzch.
  3. Zdjęta rękawice trzymaj w drugiej dłoni w rękawiczce i ruchem ślizgowym włóż palce gołej ręki między rękawice a nadgarstek. Zdejmij rękawiczkę, zdejmując ją wzdłuż dłoni, następnie naciągnij na trzymaną w palcach rękawice.

Pamiętaj, że wszelkie środki ochrony oraz preparaty dezynfekujące powinny być kupowane w zaufanym sklepie takim jak Punkt Medyczny 24. Dzięki temu masz gwarancję, że nabyte produkty będą bezpieczne oraz skuteczne.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy od home.pl