
Rękawiczki hybrydowe
Rękawiczki hybrydowe – ochrona naszych dłoni
Rękawice ochronne stanowią idealną barierę między naszymi dłońmi, a środowiskiem zewnętrznym. Są przeszkodą przed kontaktem naszej skóry z drobnoustrojami, bakteriami oraz innymi czynnikami chorobotwórczymi. Stosowanie rękawiczek ochronnych staje się coraz popularniejsze, gdyż dzięki swojej konstrukcji zapewniają poczucie bezpieczeństwa i komfort w noszeniu.
Rękawice hybrydowe – specyfikacja
Rękawice hybrydowe są jednym z wielu rodzajów rękawic ochronnych dostępnych na rynku. Stanowią one alternatywę dla rękawiczek ochronnych wykonanych z nitrylu, winylu lub lateksu. Chronią przed zanieczyszczeniami i związkami chorobotwórczymi, a także posiadają status wyrobu medycznego klasy I.
Materiał, z którego zostały wykonane zapewnia komfort i bezpieczeństwo używania. Są mocne, a jednocześnie elastyczne, dzięki wykorzystaniu termoplastycznego polimeru. Gwarantuje to idealne dopasowanie do dłoni i palców.
Właściwości fizyczne pozwalają uniknąć rozdarć i uszkodzeń mechanicznych, co często ma miejsce przy innych rodzajach rękawic ochronnych. Są odporne na działanie rozpuszczalników i środków chemicznych, a ponadto są bezzapachowe i bezpudrowe. Dzięki temu, że nie zawierają lateksu, ftalanów ani winylu, mogą być świetną alternatywą dla alergików.
Dlaczego warto nosić rękawiczki ochronne?
Rękawiczki ochronne stanowią doskonałą barierę fizyczną dla wirusów, bakterii i drobnoustrojów chorobotwórczych. Dzięki materiałom, z których zostały wykonane, możemy mieć pewność, że zapobiegną one kontaktowi naszej skóry ze szkodliwymi czynnikami.
Rękawiczki ochronne świetnie sprawdzą się w miejscach takich jak:
- codzienny użytek w miejscach publicznych takich jak sklepy, galerie itd.;
- podczas czynności domowych, aby zapobiec kontaktu skóry z chemikaliami;
- do przygotowania posiłków, aby uniknąć zabrudzenia dłoni sokami z warzyw lub owoców, a także kontaktem z surowym mięsem;
- do opatrywania skaleczeń i ran, które mogą przydarzyć się nam lub naszym bliskim, aby zapewnić sterylność zabiegu;
- do opieki nad niemowlętami, np. do zmiany pieluszki.
Oczywiście, aby rękawiczki ochronne spełniały swoją funkcję, należy przestrzegać zasad ich używania. Większość z nich jest jednorazowa, a więc po każdym użyciu należy wyrzucić parę do kosza na śmieci i sięgnąć po kolejną. Warto pamiętać również o tym, aby ściągając rękawiczki robić to w taki sposób, aby nasza skóra nie dotykała ich powierzchni. Nie powinniśmy dotykać dłońmi w rękawiczkach ochronnych twarzy.