Koniec promocji cenowej za:

Opcje przeglądania
Producent
Cena
  • od
    do

W rękawiczki foliowe jednorazowe najczęściej zaopatrują się lokale gastronomiczne lub sklepy. Na pewno niejednokrotnie widzisz je w supermarketach np. przy półce z pieczywem. To bardzo dobre rozwiązanie, ponieważ pomaga uchronić np. Twoje ulubione bułki przed zabrudzeniem lub patogenami. Zapewne wolisz również być jedyną osobą, która dotyka Twojego jedzenia przed jego spożyciem. Rękawiczki foliowe jednorazowe są również często stosowane na stacjach benzynowych w celu łatwej ochrony przez zabrudzeniem się paliwem.

Rękawiczki foliowe jednorazowe – czy warto je nosić?

W obecnej sytuacji rękawiczki ochronne są noszone nie tylko na stacji benzynowej, przy zakupie pieczywa czy w lokalach gastronomicznych, ale również wszędzie tam, gdzie istnieje ryzyko łatwego zarażenia się. Używają ich zarówno osoby sprzedające różne produkty w sklepach, jak i panie w aptece czy osoby poruszające się komunikacją miejską. Czy warto zatem nosić rękawiczki foliowe jednorazowe? Jak najbardziej tak!

Rękawiczki foliowe jednorazowe skutecznie ochronią Twoje dłonie przed kontaktem z wirusami, bakteriami czy grzybami. Dłonie, które nie mają żadnej ochrony, a posiadają rany czy zadrapania są bardziej narażone na wniknięcie szkodliwych patogenów. Rękawiczki foliowe jednorazowe warto również nosić, podczas gdy udajesz się do miejsca, gdzie masz kontakt z dużą ilością ludzi np. w sklepach, przychodniach czy komunikacji miejskiej. Mimo iż nieuszkodzona skóra jest dobrą barierą dla wszelkich „zarazków”, mogą one osadzać się w różnych zakamarkach dłoni. W konsekwencji nie używając rękawiczek ochronnych zwiększasz ryzyko zarażenia się. Wystarczy tylko nieumiejętne lub mało dokładnie umycie rąk, a potem nawet zwykłe dotknięcie okolic nosa, ust czy uszu.

Noszenie rękawiczek jednorazowych foliowych pomaga w unikaniu mimowolnego dotykania twarzy. Jest to często odruchowe, a ochrona na Twoich dłoniach w łatwy sposób przypomina Ci o tym, żeby tego nie robić.  

Rękawiczki foliowe jednorazowe – jak ściągać je prawidłowo?

Rękawiczki foliowe jednorazowe są w stanie skutecznie ochronić Cię przed zarażeniem pod warunkiem, że będziesz je prawidłowo zdejmować.

Jeśli chcesz ściągnąć rękawiczki, postępuj według poniższych zasad:

  1. Złap palcami jednej ręki rękawice nałożoną na drugiej ręce na wysokości nadgarstka.
  2. Ściągnij ją, wywracając rękawicę wewnętrzną stroną na wierzch.
  3. Zdjęta rękawice trzymaj w dłoni w rękawiczce i ruchem ślizgowym włóż palce gołej ręki między rękawice a nadgarstek. Zdejmij drugą rękawiczkę, zdejmując ją wzdłuż dłoni, następnie naciągnij na trzymaną w palcach rękawice.
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy od home.pl