Koniec promocji cenowej za:

Opcje przeglądania

Nie znaleziono produktów spełniających podane kryteria.

Szacuje się, że znaczna część populacji boryka się z niedoborem żelaza. Jest to niezwykle groźny niedobór, który może prowadzić nawet do niedokrwistości. WHO podaje, że aż u 20% populacji skutkiem niedoboru żelaza jest anemia. Jak zatem zadbać o to, aby w naszym organizmie był prawidłowy poziom żelaza? Czy stosować suplementy, czy leki?

Jakie żelazo wybrać?

Preparaty żelaza mają za zadanie uzupełnić wszelkie niedobory tego pierwiastka w naszym organizmie. Dodatkowo dzięki temu poprawimy swoje samopoczucie, a także wyeliminujemy objawy świadczące o braku żelaza w naszej diecie. Należą do nich np. znużenie, problemy z koncentracją czy kołatanie serca.

Najlepiej przyswajalne żelazo

Jeżeli poszukujesz preparatu, który charakteryzuje się doskonałą przyswajalnością, koniecznie powinieneś zapoznać się z naszą ofertą preparatów z żelazem w PunkcieMedycznym24.pl! Najlepiej przyswajalną formą żelaza jest jego chelat. Dzięki temu przyswajalność żelaza wzrasta aż pięciokrotnie!

Preparaty zawierające żelazo warto popijać sokami lub napojami, które zawierają witaminę C. Wspomaga ona przyswajanie tego pierwiastka. Warto rozważyć również połączenie żelaza z witaminami: B6, B12 lub kwasem foliowym.

Jak przyjmować preparaty z żelazem?

Jeżeli pierwszy raz przyjmujesz preparaty żelaza, powinieneś koniecznie zapoznać się z poniższymi wskazówkami, które umożliwią prawidłowe wchłonięcie się preparatów:

  • Żelazo najlepiej przyjmować na pusty żołądek, na godzinę czy dwie przed posiłkiem oraz popijać wodą
  • Nie powinniśmy popijać preparatów z żelazem kawą, herbatą, mlekiem, kakao, colą czy napojami z zawartością alkoholu!
  • Nie powinniśmy razem z żelazem przyjmować wapna, środków, które zobojętniają kwas, leków przeciw osteoporozie, chorobom tarczycy czy Parkinsona, a także części antybiotyków
  • Tabletki należy połykać w całości
  • Nie można modyfikować dawki, która jest zalecana przez lekarza
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy od home.pl