Koniec promocji cenowej za:

Opcje przeglądania

Nie znaleziono produktów spełniających podane kryteria.

Stawy, kości oraz mięśnie stanowią podstawę swobodnego ruchu. Jednak ich dokuczliwe bóle potrafią utrudnić normalne funkcjonowanie. Obniżenie motoryki, wynikające z takich dolegliwości, jest nie tylko domeną osób dorosłych i seniorów, ale coraz częściej dotyka również ludzi młodych.

Dlatego, aby stawy, kości i mięśnie służyły nam przez długi czas, należy odpowiednio o nie zadbać. Jednym ze sposobów jest stosowanie preparatów, które niwelują dolegliwości, zapewniają odpowiednią elastyczność, wspierają pracę układu ruchu, łagodzą trudności w poruszaniu się oraz zapobiegają powstawaniu kontuzji.

Stawy, kości i mięśnie – najpopularniejsze dolegliwości

Stawy, kości i mięśnie są podatne na różnorodne schorzenia. Dolegliwości dotykające mięśnie to między innymi: miopatia, dystrofia mięśniowa oraz stwardnienie zanikowe boczne. Związane z tym objawy to: bóle mięśni, drętwienie kończyn, osłabienie i pogorszeniu funkcji ruchowych. Z kolei powszechnymi chorobami stawów są: reumatoidalne lub łuszczycowe zapalenie stawów, dna moczanowa, choroba zwyrodnieniowa stawów, czy reumatyzm. Natomiast schorzenia związane z kośćmi to: choroba Pageta, osteoporoza, enchondromatoza, dysplazja włóknista i martwica kości.

Jak dbać o stawy, kości i mięśnie?

Nadwaga, niedobory składników odżywczych, minerałów i witamin, niezdrowy tryb życia, predyspozycje genetyczne, niezbilansowana dieta to tylko niektóre czynniki, które mogą doprowadzić do wystąpienia problemów z funkcjonowaniem stawów, kości i mięśni. W związku tym należy zrobić wszystko, co w naszej mocy, aby zapobiec bolesnym dolegliwościom. Fundamentem jest utrzymanie ciała w dobrej kondycji, co osiągnąć można dzięki regularnej aktywności fizycznej. Motorykę organizmu wzmacnia także zdrowa dieta. Jadłospis powinien obfitować w składniki bogate w: wapń, magnez, mangan, krzem, witaminę D, K i C. W tym kontekście duże znaczenie ma także utrzymywanie właściwej wagi ciała, która nie będzie nadmiernie obciążać stawów, mięśni i kości.

Preparaty na stawy, kości i mięśnie – czy warto je zażywać?

Prawidłowe działanie stawów, kości oraz mięśni ma istotne znaczenie dla codziennego funkcjonowania. Dlatego warto odpowiednio o nie zadbać. W tym przypadku z pomocą przychodzą różnego typu preparaty lecznicze. Wiele osób sięga po suplementy diety uzupełniające niedobory wapnia oraz witamin D3 i K2, co jest ważne dla wszystkich, którzy chcą zadbać o utrzymanie zdrowych kości. Niekiedy prawdziwym wybawieniem stają się żele o działaniu przeciwzapalnym, przeciwobrzękowym oraz przeciwbólowym. Można postawić również na leki w postaci kapsułek wspomagające chrząstkę stawową i wspierające organizm w produkcji kolagenu. Ponadto dostępne są wyroby lecznicze przywracające prawidłowy ruch stawów oraz łagodzące objawy choroby zwyrodnieniowej stawów.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy od home.pl