Koniec promocji cenowej za:

Opcje przeglądania

Nie znaleziono produktów spełniających podane kryteria.

Układ moczowy – dolegliwości

Układ moczowy, składa się z nerek, miedniczki nerkowej, moczowodów, pęcherza moczowego oraz cewki moczowej, u kobiet jest ona krótsza, przez co bardziej narażona jest na infekcje. Układ ten łączy się z płciowym, przez co narażony jest na różne dolegliwości.

Jak dbać o układ moczowy

Należy dbać o higienę intymną, wypijać odpowiednią ilość wody, regularnie korzystać z toalety, kiedy istnieje taka potrzeba, nie wstrzymywać moczu, dodawać do swojej diety żurawinę. Gdy pojawią się objawy pieczenia, bólu podczas oddawania moczu, należy kupić leki bez recepty, które złagodzą dokuczliwe objawy.

Infekcja dróg moczowych

Infekcja, czyli zakażenie, jest to wniknięciem do organizmu drobnoustrojów chorobotwórczych m.in. poprzez drogi pokarmowe, stosunek płciowy, czy drogi oddechowe. Zakażenie układu moczowego (ZUM), to infekcja, powodująca uciążliwe objawy, które mogą przybrać cięższy przebieg, wywołując powikłania.

Kto jest najbardziej narażony

Z powodu budowy anatomicznej spowodowanej niedużą odległością między pochwą a odbytem, na infekcje są bardziej narażone kobiety. Związane jest to również z aktywnością seksualną, na skutek przeniesienia drogą płciową bakterii.

Kto jest najbardziej narażony na powikłania ZUM

To przede wszystkim osoby z wadami anatomicznymi, chorzy na cukrzycę, osoby starsze, zwłaszcza kobiety w czasie menopauzy, a także kobiet w ciąży. Następuje to poprzez nieprawidłową higienę, zabiegi na drogach moczowych takie jak na przykład cewnikowanie.

Zapalenie pęcherza

Objawia się poprzez ból i pieczenie, kiedy oddajemy mocz, ból w podbrzuszu, częstomocz, czy wzrost temperatury. Należy pić wtedy około 3 litrów wody, czy herbaty ziołowe, wygrzej się, można również przyłożyć termofor do dolnej części pleców.

Objawy

Najpierw pojawia się pieczenie podczas oddawania moczu, następnie czujesz ciągłe parcie na pęcherz, ale masz trudności z jego oddaniem. Dodatkowo nieustanie czujesz ból i pieczenie w okolicy cewki moczowej. Jeżeli dodatkowo występują inne objawy to gorączka powyżej 38° C, nudności, wymioty, krwiomocz, nie czekaj, zgłoś się do lekarza.

Preparaty na drogi moczowe

Można przyjmować tabletki, kapsułki, oleje, które poprawią funkcjonowanie dróg moczowych. Zapobiegną rozwoju infekcji oraz wspomogą prawidłowe funkcjonowanie okolic intymnych.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy od home.pl