
Kategorie
Nie znaleziono produktów spełniających podane kryteria.
Ból gardła to objaw typowy dla infekcji, przeziębienia, czy grypy. Podrażnienia, chrypka i trudności z przełykaniem mogą być wywołane również przez oddychanie zbyt suchym powietrzem, alergie, bądź wynikać z przeciążenia strun głosowych. Leki na tę dolegliwość występują w kilku postaciach. Bardzo dużą popularnością cieszą się na przykład preparaty w postaci aerozoli. Jeśli wybierzesz środek w takiej postaci cechujący się wysoką jakością, możesz liczyć, że osłabiony zostanie nie tylko dyskomfort odczuwany w gardle, ale i dojdzie do likwidacji przyczyny takiego problemu.
Aerozole – na co pomagają leki w takiej postaci?
Ból gardła niekiedy występuje samodzielnie, ale częściej pojawia się łącznie z bólem głowy, gorączką, kaszlem suchym lub mokrym, katarem oraz ogólnym osłabieniem i złym samopoczuciem. W takich sytuacjach niezbędne jest obfite nawadnianie jamy ustnej oraz sięganie po odpowiednie środki lecznicze. Z pomocą przychodzą właśnie aerozole, które można stosować zarówno u dorosłych, jak i u dzieci, które niekiedy nawet wolą taką formę aplikacji leku. Na dobrą sprawę preparaty w sprayu sprawdzą się zawsze wtedy, gdy osoba borykająca się z bólem gardła z jakiegoś powodu nie chce lub nie może sięgnąć po syrop, czy tabletkę do ssania.
Aerozole – poznaj ich najważniejsze zalety
Szukasz leku, który precyzyjnie trafi w źródło bólu, a co najważniejsze zadziała szybko i dobrze się wchłonie? Postaw na aerozole na gardło. Wyróżniają się one miejscowym działaniem przeciwbólowym, przeciwobrzękowym, przeciwzapalnym, znieczulającym, antyseptycznym oraz odkażającym. Ich najważniejsze zalety to:
- usuwanie bólu,
- łagodzenie podrażnień,
- nawilżenie błon śluzowych,
- niwelowanie uczucia suchości,
- eliminacja trudności z przełykaniem,
- likwidacja uczucia pieczenia,
- ochrona i osłona błony śluzowej,
- redukcja nadwrażliwości gardła.
Aerozole – podsumowanie
Aerozole na ból gardła to środki lecznicze, które powinny znaleźć się w każdej domowej apteczce. Muszą stanowić ich podstawowe wyposażenie zwłaszcza jesienią oraz zimą, kiedy nasza odporność jest wystawiona na próbę, a o złapanie infekcji jest nietrudno. Największym atutem leków w takiej postaci jest łatwość aplikacji. Wystarczy nakierować wylot aplikatora do wnętrza jamy ustnej, a dokładniej w miejsce, w którym najbardziej doskwiera ból. Następnie naciska się przycisk pompki i dochodzi do rozpylenia sprayu.