Koniec promocji cenowej za:

  • promocja
  • nowość
  • promocja
  • nowość

Dezynfekcja, czyli inaczej odkażanie to działanie w celu usunięcia bakterii, wirusów oraz grzybów, szczególnie tych chorobotwórczych. Stosuje się ją zarówno prewencyjnie, jak i w przypadku, gdy wiemy, że dana powierzchnia miała kontakt z drobnoustrojami. Preparaty dezynfekujące zazwyczaj dzieli się na środki do rąk oraz do powierzchni. Zarówno jedne, jak i drugie płyny dezynfekujące stosuje się we wszelkich placówkach medycznych, przedszkolach, szkołach, lokalach gastronomicznych i innych. W zależności od miejsca płyny dezynfekujące do powierzchni służą do utrzymania higieny np. instrumentów chirurgicznych, łóżek szpitalnych, nożyczek fryzjerskich, blatów roboczych, mebli i wielu innych. W tych miejscach ważna jest również higiena dłoni, dlatego też wszelkie płyny dezynfekujące do rąk powinny być również częścią wyposażenia.

Nie tylko takie miejsca jak szpitale, przychodnie i salony urody powinny mieć „pod ręką” płyny dezynfekujące. Regularne dezynfekowanie powierzchni w Twoim domu jest również istotne. Być może nawet nie spodziewasz się, ile „zarazków” gromadzi się na blacie kuchennym, stole, klamkach czy innych przedmiotach. Niestety przenosisz je codziennie na swoich dłoniach czy ubraniach. Używanie płynów dezynfekujących skutecznie uchroni Ciebie i innych domowników przed wniknięciem do organizmu różnych drobnoustrojów chorobotwórczych.

Każdy z nas powinien mieć również zapas swoich kieszonkowych płynów do dezynfekcji rąk. Przydadzą się wszędzie tam, gdzie nie masz możliwości dokładnego umycia rąk. Oprócz tego pamiętaj o odpowiedniej higienie dłoni po wyjściu np. ze sklepu czy komunikacji miejskiej. W tym celu niezbędne będą Ci płyny dezynfekujące.

Płyny dezynfekujące – czy warto je stosować?

Osoby pracujące w szpitalach czy przychodniach nigdy nie zadają sobie tego pytania. Wiedzą, że dezynfekcja powierzchni i własnych dłoni jest koniecznością. Nie tylko ludzie pracujący w takich miejscach powinni odkażać powierzchnie i dłonie. Jeśli chcesz uniknąć zarażenia się drobnoustrojami chorobotwórczymi, stosuj regularną dezynfekcję również we własnym domu.

Płyny dezynfekujące – jak prawidłowo z nich korzystać?

Wszystkie środki przeznaczone do dezynfekcji mają za zadanie pozbyć się potencjalnie szkodliwych bakterii, wirusów i grzybów. Każdy z nich może jednak posiadać inną substancję unieszkodliwiającą drobnoustroje, a zatem też lekko odmienny sposób użytkowania. Pamiętaj, aby zapoznać się z instrukcją na etykiecie konkretnego preparatu. Prawidłowe wykonanie dezynfekcji jest gwarancją jej skuteczności.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy od home.pl