Koniec promocji cenowej za:

Newsletter
Podaj swój adres e-mail, jeżeli chcesz otrzymywać informacje o nowościach i promocjach.
Twoje dane będą przetwarzane zgodnie z naszą polityką prywatności
Jak leczyć i zapobiegać nawracającemu zapaleniu pęcherza? 0
Jak leczyć i zapobiegać nawracającemu zapaleniu pęcherza?

Zapalenie pęcherza jest bolesną i uciążliwą dolegliwością, która dotyka wielu kobiet. Przyczyn zapalenia jest wiele, a raz przebyta choroba nawraca w niezwykle szybkim tempie. Z tego względu podpowiadamy, jak zapobiegać nawracającej chorobie oraz co wpływa na jej występowanie. Warto zaznaczyć również, czym jest zapalenie pęcherza. Jest to stan zapalny, który wpływa na problemy z oddawaniem moczu i objawia się bólem, częstym pieczeniem lub brakiem możliwości oddawania moczu bez towarzyszącego bólu. Zapalenie dróg moczowych dotyczy większości kobiet bez względu na wiek, dlatego należy być ostrożnym, zwłaszcza wychodząc na zewnątrz w lekkim lub zwiewnym ubraniu. Sprawdź, co przyczynia się do nawracającej choroby i na co powinniśmy uważać.

czytaj całość »
Jak zadbać o zdrowie małego dziecka? 0
Jak zadbać o zdrowie małego dziecka?

Będąc mamą, chcemy nieustannie dbać o zdrowie naszego dziecka oraz staramy się zapewnić jak najlepszą opiekę. Wiele mam martwi się płaczem dziecka, który często jest wynikiem różnych symptomów choroby czy przeziębienia. Jednak warto wiedzieć, że małym dzieciom często zdarza się przejawiać niepokojące zachowania, które nie zawsze oznaczać muszą najgorsze scenariusze. Jednym z najczęściej występujących schorzeń u niemowlaków jest biegunka, wyższa temperatura oraz ząbkowanie, któremu nie da się zapobiec. Jeśli jesteś mamą maluszka i nie wiesz jak poradzić sobie z często pojawiającymi się problemami, warto wiedzieć, co jest przyczyną oraz jak sobie poradzić. Jednak należy pamiętać, iż często nawracające problemy lub bardzo niepokojące zachowania trzeba zgłosić u lekarza pierwszej pomocy. Widząc, że nasze dziecko się męczy i cierpi, nie warto czekać z wizytą u lekarza.

czytaj całość »
Jak zadbać o zdrowe stopy? Jak pozbyć się zrogowaciałego naskórka? 0
Jak zadbać o zdrowe stopy? Jak pozbyć się zrogowaciałego naskórka?

Wiele osób skarży się na popękane pięty, szorstkość, swędzenie czy wiele innych niedoskonałości związanych ze stopami. Nie ma w tym nic dziwnego, stopy są takim obszarem, o którym często zapominamy, zwłaszcza w kwestii pielęgnacji. Zaniedbanie wiąże się nie tylko ze złą kondycją stóp, lecz również z utrapieniem w formie swędzenia, a czasem nawet bólu. Z tego względu warto zadbać o stopy, zwłaszcza w okresie letnim, kiedy zaczynamy chodzić w odkrytym obuwiu oraz wystawiamy nasze nogi na widok. Przygotowaliśmy kilka porad, które zdecydowanie pomogą pozbyć się niedoskonałości oraz zrogowaciałego naskórka, który dla wielu osób jest utrapieniem. Jednak, aby zapoznać się bliżej z tematem, warto poznać przyczyny złej kondycji stóp, by w miarę możliwości zapobiec pojawiającym się niedoskonałościom.

czytaj całość »
Jak radzić sobie z brodawkami? 0
Jak radzić sobie z brodawkami?

Brodawki, określane również jako kurzajki, powstają w wyniku zakażenia wirusem brodawczaka ludzkiego, czyli HPV. Jest to dosyć powszechna przypadłość, a w ciągu swojego życia na tego typu zagrożenie narażona jest większość populacji. Są to nieestetyczne, grudkowate zmiany skórne, charakteryzujące się chropowatą i zrogowaciałą powierzchnią. Wyraźnie oddzielają się one od zdrowego naskórka, a niekiedy wyróżniają się także innym zabarwieniem. Na ogół brodawki nie wywołują bólu, jednak niekiedy mogą stanowić przyczynę dyskomfortu podczas wykonywania codziennych czynności.

czytaj całość »
Wszystko o tlenie inhalacyjnym 0
Wszystko o tlenie inhalacyjnym

Tlen jest nam niezbędny do życia. Jednocześnie każdy z nas jest narażony na działanie wielu czynników, które przeszkadzają w utrzymaniu prawidłowego stopnia dotlenienia. Na część z nich nie mamy żadnego wpływu, jednak jest kilka okoliczności (uwarunkowanych naszymi codziennymi wyborami, prowadzonym trybem życia, czy podejmowanymi aktywnościami), które możemy kontrolować. Nie bez znaczenia jest więc niedobór ruchu, stosowanie nieprawidłowych technik oddychania, brak odpowiedniej ilości odpoczynku, czy też nieumiejętność radzenia sobie ze stresem i innymi negatywnymi emocjami.

czytaj całość »
Jak dezynfekować ręce kiedy jesteśmy w podróży? 0
Jak dezynfekować ręce kiedy jesteśmy w podróży?

Częste mycie rąk minimalizuje ryzyko przeniknięcia drobnoustrojów chorobotwórczych do wnętrza ludzkiego organizmu. Jednak zdarzają się sytuacje, w których nie mamy dostępu do ciepłej, bieżącej wody oraz mydła. Dzieje się tak na przykłady, gdy jesteśmy w podróży. Bez względu na to, jakim środkiem transportu się przemieszczamy, dbałość o higienę osobistą jest wtedy dużym wyzwaniem.

czytaj całość »
Do czego służy pulsoksymetr? 0
Do czego służy pulsoksymetr?

Pulsoksymetrem nazywamy urządzenie służące do badania saturacji krwi. Najczęściej pulsoksymetr wykorzystuje się przy chorobach układu oddechowego lub sercowo-naczyniowego. Prawidłowe funkcjonowanie organizmu człowieka uwarunkowane jest między innymi od dostarczenia tlenu do różnych narządów. Nasycenie tlenem krwi tętniczej określane jest jako saturacja.

Szczególnie w przypadku chorób płuc może dojść do upośledzenia przenikania tlenu do naczyń krwionośnych, co może być niebezpieczne. Jednak każdy z nas może wyposażyć się już dzisiaj w małe, proste w obsłudze urządzenie, zwane właśnie pulsoksymetrem! Dzięki niemu możesz w zaciszu własnego domu badać poziom saturacji.

czytaj całość »
Migrena oczna – objawy, przyczyny, leczenie 0
Migrena oczna – objawy, przyczyny, leczenie

Migrena oczna zwana również migreną z aurą to uciążliwa dolegliwość. Jej przyczyny nie są do końca znane, dlatego też trudno się ją leczy. Szczególnie gdy pojawia się pierwszy raz, może przysporzyć wiele lęku. Jeżeli cierpisz na migrenę, należy ją leczyć pod regularną opieką lekarza. Jakie są przyczyny migreny ocznej? Jak odróżnić zwykły ból głowy od migreny ocznej? Poniżej znajdziesz odpowiedzi na wiele wątpliwości dotyczących tej dolegliwości. Zapraszamy do lektury!

czytaj całość »
Co na czerwone oczy? Jakie są przyczyny przekrwionych oczu? 0
Co na czerwone oczy? Jakie są przyczyny przekrwionych oczu?

Czerwone oczy to właściwie przekrwione gałki oczne, które mogą być objawem różnych dolegliwości. Czerwone oczy mogą stanowić oznakę przemęczenia, zbyt małej ilości snu, ale być także objawem chorób. Jak poradzić sobie z tą przypadłością? Zapraszamy do lektury!

czytaj całość »
Czy test ciążowy może się mylić? Kiedy badanie jest wiarygodne? 0
Czy test ciążowy może się mylić? Kiedy badanie jest wiarygodne?

Domowe testy ciążowe to najczęściej wybierana metoda wykrywania ciąży. Są ogólnodostępne, tanie, a sam sposób przeprowadzenia badania jest bardzo prosty. Wiele par niecierpliwie czeka na wyniki testu ciążowego, zdając sobie sprawę z tego, że jest to wiarygodna metoda wykrywania ciąży. Czy test ciążowy może się mylić? Niestety istnieje ryzyko tego, że takie badanie może pokazać błędny wynik. Kiedy może dojść do takiej sytuacji?

czytaj całość »
Kiedy zrobić test ciążowy? 0
Kiedy zrobić test ciążowy?

Domowe testy ciążowe są najchętniej wybieraną metodą umożliwiającą wykrycie ciąży. To wygodna i najtańsza opcja, która pozwala na potwierdzenie lub wykluczenie zapłodnienia. Testy ciążowe są również łatwo dostępne, można je kupić na przykład w aptece czy drogerii. Chyba każda para zastanawiała się kiedyś nad tym, kiedy zrobić test ciążowy? Po ilu dniach jego wynik będzie wiarygodny?

czytaj całość »
Co oznacza nowe rozporządzenie w sprawie maseczek? 0
Co oznacza nowe rozporządzenie w sprawie maseczek?

Główny doradca premiera, profesor Andrzej Horban zdradził podczas jednego z programów, że planowane jest wydanie rozporządzenia, które ureguluje dokładną specyfikację maseczek, które stosujemy na co dzień. Słowa te poparł również Minister Zdrowia Adam Niedzielski, potwierdzając, że plan wprowadzenia regulacji w sprawie maseczek jest aktywnie rozważany.

czytaj całość »
Jak mierzyć saturację pulsoksymetrem? 0
Jak mierzyć saturację pulsoksymetrem?

Coraz częściej pulsoksymetry napalcowe można znaleźć nie tylko w szpitalach i innych placówkach medycznych, ale także w domowych apteczkach. Najczęściej na jego zakup decydują się sportowcy lub osoby cierpiące na niewydolność oddechową. Pulsoksymetr jest urządzeniem, które bada poziom natlenienia krwi tętniczej, czyli poziom saturacji.

czytaj całość »
Czym się różnią rękawice lateksowe od nitrylowych? 0
Czym się różnią rękawice lateksowe od nitrylowych?

Czy wyobrażasz sobie pielęgniarkę lub kosmetyczkę, która nie nakłada w swojej pracy rękawiczek ochronnych? Zapewne ich obecność na dłoniach osób wykonujących takie i podobne zawody, jest dla Ciebie tak naturalna, że nawet się nad tym nie zastanawiasz! Mimo że rękawiczki ochronne są bardzo prostym środkiem ochrony osobistej, dzięki nim jesteśmy w stanie uniknąć wielu chorób wywołanych przez bakterie lub wirusy.

czytaj całość »
Jak złożyć przyłbicę ochronną? 0
Jak złożyć przyłbicę ochronną?

W obecnych czasach koniecznym stało się zasłanianie ust i nosa w miejscach publicznych, aby skutecznie chronić siebie i osoby w naszym otoczeniu. Dzięki szerokiemu wyborowi środków ochronnych dostępnych w sprzedaży możemy z powodzeniem wybrać taki, który będzie nam w pełni odpowiadał, a także doskonale spełniał swoją rolę. W tym wpisie dowiesz się jak złożyć przyłbicę ochronną, a także poznasz wszystkie zagadnienia z nią związane.

czytaj całość »
Jak nosić maseczkę, żeby nie parowały nam okulary? 0
Jak nosić maseczkę, żeby nie parowały nam okulary?

Od października na terenie całej Polski pojawił się obowiązek noszenia maseczek w miejscach publicznych, galeriach handlowych, sklepach czy w komunikacji miejskiej. Jesteśmy zatem zobligowani do zakrywania ust i nosa praktycznie wszędzie – zwłaszcza na zewnątrz.

czytaj całość »
Czy maseczki ochronne są jednorazowe? 0
Czy maseczki ochronne są jednorazowe?

Wokół noszenia maseczek ochronnych powstało mnóstwo mitów, które poddają dyskusji zarówno ich skuteczność, jak i sposób używania. Jednym z takich tematów jest sposób noszenia maseczek ochronnych. Wielu ludzi stosuje jednorazową maseczkę wielokrotnie, łamiąc tym samym zasady jej stosowania. Mówi się, że jednorazową maskę powinno wymieniać się co 15 minut, aby działała ona skutecznie. Jaka jest prawda? Czy maseczki ochronne są jednorazowe?

czytaj całość »
Czy możemy nosić przyłbice zamiast maseczek ochronnych? 0
Czy możemy nosić przyłbice zamiast maseczek ochronnych?

Nakaz zasłaniania ust i nosa w przestrzeni publicznej wszedł w życie w połowie kwietnia 2020 roku. Od tamtej pory przepisy te były kilkukrotnie zmieniane, jednak po dzisiejszy dzień obowiązuje nakaz noszenia nakryć twarzy. Przepisy jednak nie regulują dokładnie jakiego rodzaju ochronę musimy używać. Do najpopularniejszych należą przyłbice, maseczki ochronne, a także wszelkiego rodzaju chustki. Czy przyłbice skutecznie zastępują maski ochronne?

czytaj całość »
Maseczki ochronne – do kiedy obowiązują? 0
Maseczki ochronne – do kiedy obowiązują?

Od pewnego czasu noszenie maseczek ochronnych stało się naszą codziennością. Musimy je nosić szczególnie w miejscach, gdzie przebywa wielu ludzi tj.: w sklepach, komunikacji miejskiej, urzędach oraz innych podobnych miejscach. Chociaż noszenie maseczek jest uciążliwe, musimy dostosować się do panującej sytuacji i zadbać o dobro własne oraz innych ludzi.

czytaj całość »
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy od home.pl