Koniec promocji cenowej za:

Opcje przeglądania

Bardzo często można spotkać się ze stwierdzeniem, że oczy to najważniejszy narząd zmysłu, jaki posiada człowiek. Wzrok umożliwia odbieranie bodźców docierających do nas ze środowiska zewnętrznego, a także pozwala odnaleźć się na danej przestrzeni. Jeśli nasze oczy są w dobrym stanie, możemy nie tylko patrzeć na otaczający nas świat, ale również widzieć to, co znajduje się w bliższej i dalszej odległości.

Jednak bardzo często nasz wzrok słabnie, a oczy są przemęczone, zamglone, wysuszone i zaczerwienione. Taki stan wywołują między innymi następujące czynniki: zanieczyszczone i suche powietrze, brak snu, dym papierosowy, klimatyzacja, sztuczne oświetlenie, niebieskie światło emitowane przez ekran telefonu, promieniowanie UV, czy wielogodzinna praca przed komputerem.

Higiena oczu – jak poprawnie dbać o wzrok?

Wiedząc, jak duże znaczenie dla komfortu życia, mają nasze oczy, niezbędne jest pamiętanie o ich odpowiedniej higienie. Działania profilaktyczne, ochronne, zapobiegające nadwyrężeniu wzroku to przede wszystkim:

 • regularne nawilżanie oczu za pomocą dedykowanych preparatów,
 • zwiększenie częstotliwości wierzenia pomieszczeń, w których przebywamy,
 • wzbogacenie diety o produkty spożywcze dobre dla oczu – marchew, natkę pietruszki, szpinak, jagody, pestki słonecznika, ryby morskie i orzechy,
 • odpowiednie nawadnianie organizmu,
 • wykonywanie w ciągu dnia ćwiczeń odprężających wzrok,
 • ograniczenie czasu spędzanego na oglądaniu telewizji,
 • zapewnienie prawidłowego oświetlenia,
 • stosowanie odpowiednio dobranych okularów przeciwsłonecznych,
 • otaczanie się bujną roślinnością,
 • organizacja miejsca pracy w zgodzie z najważniejszymi zasadami ergonomii,
 • częste spacery i jak najdłuższe przebywanie na świeżym powietrzu.

Krople do oczu – ich zastosowanie i działanie

Jednym z najpopularniejszych środków aptecznych pielęgnujących oczy są krople o działaniu ochronnym i regenerującym. Występują one w postaci niewielkiej buteleczki, a aplikacja tego preparatu jest bardzo prosta. Wystarczy tylko dokładnie umyć swoje ręce, odchylić głowę do tyłu i z odległości około dwóch centymetrów zaaplikować krople w kierunku zewnętrznego kącika oka. W efekcie oczy będą nawilżone, zniknie dyskomfort związany ze swędzenie, zlikwidowane zostaną również zaczerwienienia.

Krople do oczu i suplementy diety na lepsze widzenie – sprawdź je

Prawidłowa pielęgnacja oczu jest tak samo ważna jak codzienna dbałość o inne części naszego ciała. Dlatego regularna troska o higienę oczu powinna wejść nam w nawyk. W tym celu warto stosować nawilżające krople do oczu, łagodzące podrażnienia i niwelujące zaczerwienienia. Z kolei poprawa wzorku i utrzymanie prawidłowego widzenia jest możliwe dzięki sięganiu po suplementy diety zawierające kompleks witamin i minerałów. Natomiast osoby korzystające z soczewek kontaktowych (korekcyjnych, leczniczych lub kosmetycznych) powinny ponadto stosować pielęgnacyjny i dezynfekujący płyn do soczewek.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy od home.pl