Koniec promocji cenowej za:

Opcje przeglądania
Cena
  • od
    do

Maski ochronne dla dzieci – zadbaj o zdrowie najmłodszych

Obowiązek noszenia maseczki w przestrzeni publicznej dotyczy wszystkich, w tym naszych najmłodszych podopiecznych. Oczywiście maski ochronne przeznaczone dla dzieci różnią się rozmiarem oraz konstrukcją od tych dla osób dorosłych, aby idealnie dopasować się do mniejszych wymiarów twarzy.

Maseczki ochronne dla dzieci powinny mieć również odpowiednio zaprojektowany wzór, aby budzić miłe i przyjemne skojarzenia, które będą zachęcały maluchy do ubierania ich.

Maski ochronne dla dzieci – specyfikacja

Maseczki ochronne dla dzieci dostępne w naszym sklepie składają się z trzech warstw oddychającego materiału, który zapewnia swobodny przepływ powietrza. Filtrują skutecznie bakterie i wirusy BFE aż w 98%, a dodatkowo zawierają certyfikat FDA.

Dzięki swojej konstrukcji jest wyjątkowo łatwa do zakładania, a elastyczne gumeczki pozwalają dopasować się do twarzy. Materiały, które zostały użyte do ich wykonania, są hipoalergiczne. Jest to produkt jednorazowy.

Maseczki ochronne dla dzieci – dlaczego warto je nosić?

Noszenie maseczek ochronnych ma swoje źródło w wielu badaniach oraz racjonalnych, poważnych argumentach naukowych przemawiających za ich skutecznością. Mimo wielu wątpliwości, obecnie jest to jeden z najlepszych środków zapobiegających roznoszeniu się wirusów i bakterii, pod warunkiem, że są używane zgodnie ze swoim przeznaczeniem.

Maseczki ochronne zapobiegają roznoszeniu się chorób, bakterii i wirusów przenoszonych droga kropelkową, takich jak koronawirusy. W praktyce wystarczy kichnięcie lub kaszlnięcie. Dlatego właśnie maseczka stanowi barierę i chroni przed zarażeniem.

Wiele chorób spowodowanych bakteriami i wirusami ujawnia się dopiero kilka lub kilkanaście dni po zarażeniu. Do tego czasu możemy nie być świadomi tego, że zarażamy innych. Stosowanie maseczek ochronnych pozwala nam zredukować ryzyko nieświadomego zarażenia osób w naszym otoczeniu.

Maseczki ochronne stanowią również fizyczną barierę przed machinalnym dotykaniem ust lub nosa, przez co nie możemy przenieść bakterii i zarazków z naszych ust w okolice układu oddechowego. W połączeniu z częstą dezynfekcją rąk, stanowi to skuteczną metodę zapobiegania zarażeniom.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy od home.pl