Koniec promocji cenowej za:

Nie znaleziono produktów spełniających podane kryteria.

Maści na rany i podrażnienia

Jak poradzić sobie z różnego rodzaju ranami oraz podrażnioną skórą? Jakie preparaty wybrać? Nie jest to trudne, jeżeli odpowiednio określimy naszą skórę oraz jej problemy.

Na jakie rany stosujemy maści?

Maści na rany sprawdzą się na niewielkie rany, ale także na skaleczenia. Maść jest dobrym sposobem, aby przyspieszyć proces gojenia. Należy jednak zwrócić uwagę, jakiego rodzaju jest to rana, aby dobrać do niej odpowiednią maść. Inną wybierzemy na rany cięte, ropne, kłute, a  inną na rany pooperacyjne.

Jak opatrzeć ranę?

Należy zacząć od przemycia rany wodą lub solą fizjologiczną, następnie zdezynfekować ranę wodą utlenioną, czy płynem odkażającym. Na koniec należy zabezpieczyć ranę plastrem lub jałowym opatrunkiem.

Co to jest podrażnienie?

Podrażnienia mogą wynikać z różnego rodzaju przyczyn takich jak: zła pielęgnacja, czy higiena, alergia. Podrażnienia skóry występują pod postacią wysypki, zaczerwienienia, czy suchości. Mogą nawet wywołać ból.

Unikaj lepiej!

Drapania podrażnionych miejsc, ponieważ spowoduje to powiększenie dolegliwości. Podrażnienie należy chłodzić zimną wodą lub przykładać do nich zimne kompresy.

Jak zapobiegać podrażnieniom?

Należy dbać o właściwą pielęgnację skóry, dobierać do niej właściwe kosmetyki dopasowane do rodzaju skóry. Ważne jest, aby dbać o dietę, a także odpowiednio nawadniać organizm. Pielęgnując skórę, należy zwrócić uwagę na porę roku, latem szczególnie należy dbać, aby nie narazić skóry na promieniowanie słoneczne. 

Domowe sposoby przeciw podrażnieniom

Podrażnioną skórę ukoi aloes, plastry ogórka, czy płatki owsiane namoczone w ciepłej wodzie. Również sprawdzi się olej kokosowy.

Podrażnienia po goleniu

Jeżeli po depilacji widzimy, że nasza skóra jest zaczerwieniona, widoczne są niej krostki, swędzi i piecze. Najprawdopodobniej nie przygotowaliśmy skóry do depilacji, zapominając o odpowiednim nawilżeniu, czy depilując suchą skórę. Jeżeli używamy maszynek jednorazowych, należy pamiętać o ich regularnej wymianie. Pamiętaj również, żeby stosować odpowiednią depilację do odpowiedniej części ciała. Natomiast podrażnioną skórę po depilacji załagodzą chłodne okłady na podrażnione miejsca. Okłady z naparu rumiankowego, soku z aloesu, zielonego ogórka, czy jogurty naturalnego.

Preparaty na podrażnioną skórę

Występują one pod wieloma postaciami balsamów, maści, pianek, kremów, zasypek na skórę podrażnioną. Należy pamiętać, aby określić, jaką mamy cerę oraz z jakimi dolegliwościami, ma ona problem. Aby odpowiednio dobrać preparat.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy od home.pl