Koniec promocji cenowej za:

Opcje przeglądania

Nie znaleziono produktów spełniających podane kryteria.

Hemoroidy – wstydliwy problem, który spotyka nawet co drugiego Polaka

Hemoroidy boleśnie wpływają na komfort pobytu w toalecie, czy wiesz jak poprawić i zapobiegać dokuczliwym dolegliwością?

Czym są hemoroidy?

Hemoroidy to guzki krwawnicze, które są naturalnymi strukturami odbytu. Są to poduszeczki wypełnione krwią, które uszczelniają kanał odbytu oraz z mięśniami zwieracza kontrolują wydalanie. Kiedy guzki rozciągają się ponad miarę oraz wypełniają krwią, z której nie są, w stanie się opróżnić, nazywamy to wtedy stanem chorobowym hemoroidów. Zalegająca krew prowadzi do stanów zapalnych guzków i tkanek odbytu.

Jakie są objawy hemoroidów?

To przede wszystkim, świąd i pieczenie odbytu, krwawienie z odbytu, poczucie niepełnego wypróżnienia, ból odbytu oraz w czasie defekacji. Każdy z wymienionych objawów należy jak najszybciej skonsultować z lekarzem. Ponieważ hemoroidy mają najczęściej łagodny przebieg, jednak mogą powodować ostre powikłania.

Przyczyny

Przyczyną hemoroidów zazwyczaj powoduje tłusta dieta, pozbawiona błonnika, otyłość, a także siedzący tryb życia, pozbawiony aktywności, a także genetyczne uwarunkowania. Innymi przyczynami są stres, picie małej ilości wody, nadmiar kawy i herbaty. Większe ryzyko pojawienia się hemoroidów zwiększa się w okresie ciąży i po porodzie.

Jak zapobiegać hemoroidom?       

Przede wszystkim dieta bogata w błonnik, zawarta w takich produktach jak na przykład płatki owsiane, otręby, produkty pełnoziarniste takie jak kasza gryczana, chleb żytni, czy brązowy ryż. Najlepiej owoce i warzywa spożywać na surowo. Należy pić dużo wody niegazowanej, herbat ziołowych, czy świeżo wyciskanych soków. Nie należy pić mocnej herbaty i kawy, a także unikać ostrych przypraw. Powinno się zadbać o higienę miejsc intymnych oraz zakładać przewiewną bieliznę. Ważny też jest ruch oraz regularne ćwiczenia.

Jaki specjalista zajmuje się tą dolegliwością?

Jeżeli podejrzewasz u siebie hemoroidy, możesz skorzystać z konsultacji z lekarzem pierwszego kontaktu, który w przypadku dalszej diagnostyki hemoroidów, zaleci wizytę u proktologa. Specjalizuje się on w diagnozowaniu i leczeniu chorób ostatniego odcinka układu pokarmowego.

Nie wstydź się szukać pomocy

Hemoroidy powodują duży dyskomfort, a także problemy z utrzymaniem higieny, aby temu zapobiec, polecamy maści, czopki oraz leki na hemoroidy, które przyniosą ulgę. Przede wszystkim nie należy wstydzić się wizyty u lekarza, jeżeli zauważymy jakiekolwiek dolegliwości. Wizyty nie należy odwlekać, aby zapobiec dalszemu rozwojowi przykrych przypadłości.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy od home.pl