Koniec promocji cenowej za:

Leki na zaparcia - tabletki, zioła i środki na przeczyszczenie

Zaparcia, określane także mianem zatwardzeń bądź obstrukcji, są dolegliwością, która skutecznie utrudnia normalne funkcjonowanie. To nic innego jak zaburzenia właściwej częstotliwości oraz prawidłowego rytmu wypróżnień, który w normalnych warunkach powinien cechować się regularnością.

Związany z tym dyskomfort odczuwa się najbardziej, jeśli jest to nawracający problem. Jednak nawet przypadkowe, czy krótkotrwałe zaparcia są źródłem osłabienia całego organizmu. Należy mieć na uwadze, że zbyt długo utrzymujące się zaparcia mogą mieć negatywny wpływ na stan naszego zdrowia. Jednym ze sposobów na rozwiązanie tego kłopotu są tabletki, zioła i środki na przeczyszczenie.

Zaparcia – jakie są ich przyczyny?

Problemy z systematycznym wypróżnianiem się mogą mieć różne podłoże. Najczęstsze przyczyny doprowadzające do zbyt rzadkiego oddawania stolca to:

  • zła dieta,
  • odwodnienie organizmu,
  • stresujący tryb życia,
  • brak aktywności fizycznej,
  • przyjmowanie niektórych leków,
  • choroby przewodu pokarmowego.

Kiedy brać leki na zaparcia?

Tabletki, zioła i środki na przeczyszczenie to preparaty, które przywracają prawidłowe funkcjonowanie układu pokarmowego i zapobiegają zbyt długiemu zaleganiu tam resztek spożytego pokarmu. Stosuje się je w zaparciach o różnorodnej genezie – wywołanych drastyczną zmianą diety, podeszłym wiekiem, czy przeprowadzonymi zabiegami oraz operacjami. Niekiedy opróżnienie i oczyszczenie jelit jest wymagane również przed wykonaniem badań diagnostycznych.

Leki na zaparcia – jakie wybrać?

Leki na zaparcia występują w różnej postaci. Są dostępne między innymi w formie proszku do rozpuszczania w wodzie, dojelitowych tabletek lub kapsułek, kropli oraz płynu stosowanego doustnie. Duża część z tych środków wyróżnia się dużą skutecznością ze względu na zawartość naturalnych składników. Najczęściej są to zioła takie jak: kwiat rumianku, owoc kminku, owoc ostropestu, liść melisy, liść mięty pieprzowej, ziele glistnika, czy korzeń lukrecji. Większość tych preparatów jest przeznaczona wyłącznie dla dorosłych, jednak niektóre z nich można bez obaw podawać także nastolatkom oraz dzieciom.

Leki na zaparcia – czy są skuteczne?

Zaparcia są dolegliwością, z którą po prostu trzeba walczyć. Tym bardziej że łącznie z zatwardzeniami bardzo często występują inne symptomy, które również nie należą do najprzyjemniejszych. Warto wspomnieć na przykład o: utracie apetytu, bólu przy próbie wypróżniania się, wzdęciach, mdłościach, zawrotach głowy, bólach brzucha, a nawet gorączce. Dlatego zawsze, gdy domowe, naturalne sposoby nie działają, a stosowane leki na zaparcia pomagają tylko częściowo, niezbędne jest skorzystanie z pomocy specjalisty i udanie się do lekarza.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy od home.pl