Koniec promocji cenowej za:

Opcje przeglądania

Nie znaleziono produktów spełniających podane kryteria.

Soczewki kontaktowe zyskują coraz większą popularność wśród użytkowników, jako alternatywa dla okularów. Sposób i tryb naszego życia sprzyja pojawianiu się coraz większej ilości problemów ze wzrokiem. Soczewki są niezwykle wygodne w noszeniu. Umożliwiają uprawianie sportu, uczęszczanie na basen, czy podejmowanie wszelkich aktywności, które wykluczają noszenie okularów korekcyjnych. Problem jednak w tym, że posiadacze soczewek kontaktowych nie mogą stosować dowolnych kropli do oczu.

Czy przy soczewkach można stosować krople do oczu?

Wiele osób, które codziennie noszą soczewki kontaktowe skarży się na wzmożone objawy związane z suchością i dyskomfortem oka. Niestety jednak, skład i budowa soczewek nie pozwalają na stosowanie dowolnych kropli do oczu. Na co zatem zwracać uwagę i jak dobrać odpowiednie kropelki do naszych oczu?

Wiele kropli do oczu zawiera konserwanty i substancje, które maja za zadanie przedłużyć trwałość produktów. Osoby, które noszą soczewki kontaktowe nie mogą ich stosować, gdyż wchodzą one w reakcję z materiałem, z którego są zrobione. Najlepszym wyborem wówczas będzie korzystanie z tzw. sztucznych łez.

Sztuczne łzy – krople do soczewek kontaktowych

Sztuczne łzy to preparaty do oczu, które zawierają w sobie głównie wodę i delikatne substancje nawilżające, które w żaden sposób nie są w stanie zaszkodzić ani naszym oczom, ani soczewkom kontaktowym, które nosimy. Pomagają one nawilżać powierzchnię oka i zapewniają odpowiednią wilgotność, co pozwala pozbyć się uczucia wysuszonych oczu.

Kiedy stosować krople do oczu?

Po krople do oczu powinniśmy sięgać wtedy, kiedy czujemy, że nasze oczy narażone są na działanie czynników, które mogą prowadzić do ich przesuszenia. Jeżeli pracujemy na komputerze lub spędzamy długie godziny w biurze, w którym jest klimatyzacja, zdecydowanie powinniśmy nabyć opakowanie kropelek do oczu i stosować je w razie potrzeby.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy od home.pl