Koniec promocji cenowej za:

Opcje przeglądania
Cena
  • od
    do

W dzisiejszych czasach przesuszone gałki oczne są problemem, z którym zmaga się wiele osób. Nieprawidłowa pielęgnacja naszego wzroku prowadzi do wielu nieprzyjemnych objawów takich jak uczucie suchości, podrażnienia czy zaczerwienienia. Dlatego właśnie niezwykle istotne jest to, aby wspomóc procesy regeneracyjne naszej gałki ocznej, która narażona jest na wiele niekorzystnych czynników takich jak światło komputerów, klimatyzacje czy zbyt duże natężenie promieni UV.

Kiedy stosować krople do oczu?

Ważne jest to, aby stosować krople do oczu nie jako lek, lecz jako środek zapobiegawczy. Jeżeli wiemy, że w najbliższym czasie nasze oczy będą narażone na różnego rodzaju przeciążenia lub przed nami długie godziny spędzone przed komputerem, zastosujmy krople do oczu.

Nadmierna eksploatacja wzroku może dawać różne objawy. Do najpopularniejszych z nich należą:

  • Uczucie suchości
  • Zaczerwienione oczy
  • Uczucie piasku pod oczami.

Oczywiście różnego rodzaju czynniki, na które codziennie wystawiamy nasz wzrok również mogą zadziałać na niego negatywnie. Należą do nich promienie emitowane przez monitory, zbyt suche powietrze, za mała ilość spożywanych płynów, czy np. dym papierosowy.

Krople do oczu – zespół suchego oka

Szacuje się, że około 11-17% populacji cierpi na zespół suchego oka. Jest to schorzenie, które wynika z nieprawidłowego nawilżania powierzchni naszego oka przez film łzowy. Jej efektem może być nawet poważny i przewlekły stan zapalny, który potrafi bardzo dać się we znaki.

Zespół suchego oka niestety jest bardzo indywidualną przypadłością i nie ma jednego leku, który by eliminował jego objawy. Możemy natomiast z powodzeniem podejmować się ich łagodzenia, co przy regularnym stosowaniu pozwala osiągnąć bardzo dobre efekty. Jednym ze sposobów na łagodzenie objawów zespołu suchego oka jest regularne stosowanie nawilżających kropli do oczu.

Krople na zmęczone oczy

Wielu z nas na co dzień podejmuje się np. pracy przy komputerze. Przez długotrwałe wpatrywanie się w ekran komputera możemy narazić nasze oczy na zmęczenie, suchość i zaczerwienienie. Przebywanie w klimatyzowanych pomieszczeniach dodatkowo zwiększa ryzyko występowania tych objawów. Jeżeli spędzasz długie godziny przed ekranem, w biurze, warto nabyć krople do oczu, aby móc łagodzić nieprzyjemne dolegliwości.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy od home.pl