Koniec promocji cenowej za:

Fartuchy medyczne są podstawowym strojem lekarzy i pielęgniarek. Korzystać mogą z nich również laboranci, studenci uczelni medycznych i technicznych, a także kosmetyczki. Fartuchy medyczne muszą być przede wszystkim wygodne i wykonane w taki sposób, aby nie ograniczały ruchów. Lekarze niejednokrotnie mierzą się z trudnymi przypadkami medycznymi na wielogodzinnych dyżurach, dlatego ich ubranie musi być praktyczne i wygodne. Konieczne jest wykonanie odzieży medycznej z dużą starannością, tak aby błędy krawieckie nie powodowały dyskomfortu u medyków. Komfortowy fartuch medyczny ma bowiem wpływ na dobre samopoczucie i jakość pełnionych obowiązków zawodowych.

Fartuchy medyczne damskie i męskie – rodzaje

Fartuchy medyczne damskie i męskie oprócz komfortu noszenia powinny jak najlepiej chronić użytkownika przed drobnoustrojami lub niebezpiecznymi substancjami chemicznymi. Fartuchy medyczne damskie i męskie mogą być wykonane z różnych włókien. Najpopularniejszymi materiałami, z których szyje się odzież ochronną, są:

  • Bawełna
  • Spandex
  • Poliester
  • Wiskoza

Większość dostępnych modeli odzieży ochronnej produkowana jest z mieszanek dwóch lub trzech rodzajów włókien. Najczęściej spotykane są fartuchy medyczne wykonane na bazie bawełny i poliestru. Ich procentowa zawartość może być bardzo różna, ale najczęściej używanym materiałem jest elanobawełna, która zawiera po 50% obu przędzy.

Oprócz popularnych fartuchów wielorazowego użytku istnieją również specjalne ubrania ochronne jednorazowe.  Fartuchy medyczne jednorazowe są najczęściej używane przez chirurgów, osoby odwiedzające chorych lub pacjentów przygotowujących się do zabiegu. Taka odzież chroni przed przedostaniem się bakterii, wirusów czy grzybów, a w konsekwencji zmniejsza ryzyko zakażenia się. Fartuchy medyczne jednorazowe ochraniają również lekarzy przed płynami ustrojowymi, z którymi maja kontakt podczas przeprowadzanych operacji czy zabiegów.  Zaletą takich fartuchów jest fakt, iż nie trzeba ich wyjaławiać tak jak w przypadku odzieży ochronnej wielorazowego użytku. Ich stosowanie zapewnia dużo większą higienę pracy.

Fartuchy medyczne damskie i męskie w sklepie Punkt Medyczny 24

Oferowane przez nas modele fartuchów medycznych damskich i męskich odznaczają się bardzo dobrą jakością, skutecznością oraz wygoda użytkowania. Wszelkie środki ochrony powinny pochodzić z zaufanych sklepów takich jak Punkt Medyczny 24. Tylko profesjonalne produkty dają Ci gwarancję skuteczności i bezpieczeństwo użytkowania.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy od home.pl