Koniec promocji cenowej za:

Opcje przeglądania

Nie znaleziono produktów spełniających podane kryteria.

Skóra jest największym organem w ludzkim organizmie, a przy tym jednym z najważniejszych. Spełnia ona kilka istotnych funkcji. Wśród nich największe znaczenie ma ochrona przed czynnikami o charakterze mechanicznym, fizycznym, czy biologicznym. Skóra stanowi barierę, która jednocześnie odbiera bodźce ze środowiska zewnętrznego. Pełni przy tym rolę: termoregulacyjną, resorpcyjną oraz odpornościową. Zdrowa skóra jest również gwarantem atrakcyjnego wyglądu.

Czym jest dermatologia?

Dermatologia to jeden z działów medycyny. Za jej główną rolę uważa się analizę funkcji skóry oraz badanie chorób z nią związanych (ich przyczyn, objawów oraz przebiegu). Jej zakres odnosi się również do schorzeń dotykających włosy i paznokcie. Dermatologię dzieli się na kliniczną oraz doświadczalną. Ta pierwsza odpowiada właśnie za rozpoznawanie i leczenie chorób tego narządu, z kolei celem drugiej jest dogłębne poznanie struktury skóry, a także zidentyfikowanie mechanizmów jej działania. Istnieje kilka dyscyplin, które są bezpośrednio powiązane z dermatologią. Jest to kosmetologia, pediatria dermatologiczna oraz medycyna estetyczna.

Kiedy warto skorzystać z pomocy dermatologa?

Jest kilka alarmujących sygnałów, których pojawienie się może świadczyć o tym, że niezbędne jest skorzystanie z pomocy dermatologa, czyli lekarza zajmującego się diagnostyką i leczeniem schorzeń skóry. Naszą uwagę powinny zwrócić: przebarwienia, zaskórniki, pęcherze, brodawki, znamiona, czy trądzik. Niepokojące jest również nagłe pogorszenie stanu skóry (przesuszenie lub łojotok), nadmierne wypadanie włosów, a także zwiększona łamliwość paznokci. Warto zainteresować się szczególnie nowopowstałymi zmianami, jak również takimi, które stopniowo się nasilają lub utrzymują się przez dłuższy czas. W związku z tym warto regularnie obserwować swoją skórę oraz zmiany, do jakich na niej dochodzi. Szybkie podjęcie odpowiednich kroków pozwoli uchronić się przed przykrymi konsekwencjami ewentualnych schorzeń.

Jakimi chorobami zajmuje się dermatolog?

Podczas wizyty u lekarza wykonane zostają odpowiednie badania oraz stawiana jest diagnoza, która warunkuje dalsze leczenie. Najczęstsze choroby leczone przez dermatologa to: atopowe lub łojotokowe zapalenie skóry, łupież, egzema, łuszczyca, wszawica, bielactwo, trądzik, grzybica, oraz nowotwory skóry. Dalszy sposób działania jest uzależniony od zdiagnozowanego problemu. W związku z tym leczenie może polegać na zastosowaniu konkretnego leku, właściwej pielęgnacji skóry, wykonaniu zabiegu laserowego lub usunięciu znamiona.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy od home.pl