Koniec promocji cenowej za:

Opcje przeglądania
Producent
Cena
  • od
    do
  • nowość
  • nowość
Aspirin Bayer 500mg 100 tabletek Aspirin Bayer 500mg 100 tabletek
Producent: bayer
Cena: 59,98 zł
szt.
zobacz więcej
  • nowość
  • nowość
Aspirin Pro 8 tabletek 500 mg Aspirin Pro 8 tabletek 500 mg
Producent: bayer
Cena: 8,25 zł
szt.
zobacz więcej
  • nowość

Ból głowy to przypadłość, z którą zetknął się chyba każdy człowiek. Nie ma tu znaczenia płeć, wiek, czy ogólny stan zdrowia. Dolegliwość ta może pojawić się w najmniej oczekiwanym momencie, jednak potrafi być długotrwała i uciążliwa. W niektórych przypadkach skutecznie utrudnia normalne funkcjonowanie. Ból głowy jest typowy nie tylko dla urazów, czy chorób tego organu, ale również dla chwilowego osłabienia organizmu wynikającego na przykład ze stresu, niewyspania się, czy upału. Może pojawić się w trakcie miesiączki u kobiet, jak i u osób, w których codziennym życiu brakuje aktywności fizycznej, czy zdrowego pożywienia.

Ból głowy – o czym może świadczyć ta dolegliwość?

Niekiedy można spotkać się z sytuacją, w której ból głowy występuje samoczynnie. Bardzo często łączy się on także z innymi objawami, a nawet świadczy o pojawieniu się choroby toczącej nasz organizm. W pewnych przypadkach ból głowy może świadczyć o:

  • migrenie,
  • grypie,
  • zapaleniu zatok,
  • wadach wzroku,
  • nadciśnieniu tętniczym,
  • chorobach dziąseł i zębów,
  • alergiach,
  • zapaleniu opon mózgowo-rdzeniowych,
  • zmianach zwyrodnieniowych kręgosłupa.

Charakter bólu dotykającego tę część ciała może okazać się zróżnicowany. Ze względu na częstotliwość występowania wyróżnia się ból: epizodyczny, częsty oraz przewlekły. Inny podział wskazuje na dwie kategorie bólu – wtórny oraz pierwotny. Ból głowy dzieli się także na: migrenowy, klastrowy, napięciowy oraz zatokowy. Może mieć on również wiele lokalizacji – występować po bokach głowy lub z przodu.

Jakie leki na ból głowy?

W walce z tą dolegliwością najbardziej przydatne są tabletki przeciwbólowe. Najczęściej zawierają one w swoim składzie ibuprofen, paracetamol, naproksen, ketoprofen oraz kwas acetylosalicylowy. Jednak warto wiedzieć, że łatwa dostępność tych środków niejednokrotnie może prowadzić do utraty kontroli i ich przedawkowania. Należy więc mieć świadomość, że na każdego z nas poszczególne leki działają w odmienny sposób, a co za tym idzie, w przypadku jednej osoby konkretny preparat okaże się skuteczny, a u innego pacjenta nie zadziała zgodnie z oczekiwaniami. Należy też uważać na łączenie środków od bólu głowy z preparatami przyjmowanymi w związku z innymi schorzeniami.

Ból głowy – podsumowanie

Sporadycznie występujący ból głowy raczej nie jest powodem do niepokoju, choć i tak nie wolno go lekceważyć. Jednak, gdy objaw ten utrzymuje się przez dłuższy czas, a co gorsza nie traci na swojej sile, jedynym słusznym wyjściem jest zaciągnięcie w tej sprawie opinii specjalisty. Lekarz pomoże odszukać genezę tego problemu oraz przedstawi najlepsze sposoby na jego rozwiązanie.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy od home.pl