Koniec promocji cenowej za:

Opcje przeglądania

Nie znaleziono produktów spełniających podane kryteria.

Coraz więcej osób cierpi na różne alergie, często niezależnie od pory roku. Jednak nie da się ukryć, że największe prawdopodobieństwo wystąpienia alergii jest latem, kiedy duża część społeczeństwa cierpi na alergię związaną z różnymi pyłkami, trawą czy ma uczulenie na insekty. Alergia jest uciążliwa dla wielu osób, a najczęstszym objawem są załzawione oczy czy katar sienny. Na szczęście istnieją skuteczne preparaty, które są w stanie zapobiec tej sytuacji.

Środki na alergie i katar sienny – właściwości

Przeciwalergiczne preparaty pomagają leczyć objawy sezonowych alergii oraz chociażby zapalenia spojówek. Istnieją różne rodzaje środków, choć do najpopularniejszych należą krople do oczu lub spray do nosa. Większość środków w postaci sprayu działa miejscowo i zmniejsza przekrwienie lub obrzęk błony śluzowej nosa. Preparaty odblokowują zatkany nos i ułatwiają oddychanie. Dodatkowo łagodzą objawy niedrożności nosa oraz pomagają przy zapaleniu zatok.

Środki na alergie i katar sienny – zawartość

Preparaty zawierają w swoim składzie różne substancje, które działają leczniczo nawet przy zapaleniu zatok lub przy zapaleniu spojówek w przypadku kropel do oczu. Występujący ketotifen w wielu środków jest przeciwhistaminową substancją i wykazuje wielokierunkowy mechanizm działania. Preparaty wolne są od konserwantów. Pomocnicze substancje, takie jak mentol i eukaliptol pomagają zmniejszyć podrażnienie przez uczucie chłodu w błonach śluzowych.

Środki na alergie i katar sienny – działanie

Większość środków na alergie i katar sienny działa natychmiastowo. Ich działanie trwa już od około 2 minut i pomaga przez następne kilkanaście godzin. Sprawdzone preparaty, zwłaszcza krople do oczu lub spray działają miejscowo, dlatego też ich łagodzenie objawów jest tak szybkie i skuteczne. Stosowanie silnych preparatów pomaga w leczeniu dzieci od lat 3, 6, a także osób dorosłych. Decydując się na dany środek, warto przeczytać opis i zalecenia. Alergiczny objawy czy katar sienny powinien ustąpić po maksymalnie 3 dniach stosowania danego preparatu.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy od home.pl